İstiklal Mah. İkieylül Cad. Esnaf Sarayı Kat:3 No:297 ESKİŞEHİR

Sık Sorulan Sorular

Bilgisayar Yerinde Servis Tamir ve Format Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • İşyerinizde Format ücreti ne kadar? Ücrete neler dahil ?

  Format ücreti atölyemizde her 1 (bir) bilgisayar için fiyatlarımıza sitemizde Servis Ücretlerimiz kısmından ulaşabilirsiniz. Program ve donanım uygulamaları da ücrete dahildir.

 • Format işlemi garanti şartlarına aykırımıdır ?

  Format işlemi yazılımsal bir uygulama olduğu için garanti şartlarını kesinlikle ihlal etmez. Garanti şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi için, ürünü satın aldığınız markanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Donanım üzerinde yapılan her türlü işlem garanti şartlarını ihlal eder. (örn: Masaüstü PC'lerde bilgisayarın vidalı kapaklarını açmak bile garanti şartlarına aykırıdır. Bir bilgisayarın önceden içinin açılıp açılmadığı, teknik servis incelemesinde rahatlıkla fark edilir.

 • Bilgisayarımı yeni aldım ancak windows yüklü değil bu yüzden açılmıyor, ne yapmalıyım ?

  Bizimle iletişime geçerek windows kurulum işlemlerini yaptırabilirsiniz.

 • Bilgisayarımda CD/DVD-ROM/Disket Sürücü yok-bozuk format atamıyorum! Ne yapmalıyım?

  Elite Bilgisayar ekibi bu tür durumlara karşı hazırlıklıdır.

 • Donanım sorunlarına bakıyormusunuz?

  Genel anlamda dananım ile ilgili herhangi bir problem söz konusu ise, öncelikli olarak müşterinin arızalı parçasını onarmayı deneriz, şayet yapılamıyorsa, ücreti karşılığında gerekli donanım değişikliği tarfımızca yapılabilir. Donanım değişimi ile ilgli ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizi arayın (+90 544 204 26 36)

 • Bilgisayarımın kurulum/servis CD/DVD'leri yok?

  Tüm donanımlarınız için gerekli sürücüler ekibimizde mevcuttur. CD veya DVD gerekmemektedir. Ancak eski olduğunu düşündüğünüz bileşenlere ait kurulum sürücülerinin bulunması gerekebilir. Bu tür durumlara karşı aldığınız ürünle birlikte size verilen sürücüleri itinayla saklamanız yararınıza olacaktır.

 • Hangi işletim sistemi kurulacak?

  Talebiniz ve donanım özelliklerine bağlı olarak WindowsXP, Windows Vista, Windows7, Server2003, Pardus işletim sistemleri kurulmaktadır. Lisans işlemleri ile ilgili bilgi almak için lütfen bizi arayın.

 • Microsoft Windows XP - Wista - Windows 7 - Windows 8 - Windows 10 kuruyormusunuz.

  Evet. Bilgisayarınızın sistem özellikleri hangi işletim sistemine uygunsa onu kurabiliriz.

 • Format atılınca bütün bilgilerim silinir mi?

  Bilgisayarınızın depolama birimi (hdd, hard disk) üzerinde birden fazla fiziksel alan (C:Sürücü, D:Yerel Disk, E:Yeni Birim vb.) oluşturulmuşşa ve verileriniz bu bölümde ise, genel format işleminde, sadece C: sürücüsü biçimlendirildiği için, diğer bölümlerdeki verileriniz aksini belirtmediyseniz silinmez. Ancak C: sürücüsü, yani "Masaüstü" be "Belgelerim" klasörü dahil "Program Files" da bulunan tüm programlarınız ve ayarlarınız silinecektir...

 • Format atılmadan önce dosyalarım yedeklenecek mi?

  Bilgilerinizin yedeklenmesini talep ederseniz, gerekli hazırlıklar yapılarak tüm verileriniz güvenli bir şekilde mevcut depolama birimi (hdd, hard disc) üzerindeki farklı fiziksel alanlara (D:,E vb.) veya yanımızda getirdiğimiz harici bir diske kopyalanır. (bu işlem kopyalancak verilerin boyutuna bağlı olarak format süresini uzatabilir)

 • Bilgisayarıma format atıldığını nasıl anlarım ?

  Bilgisayarınızın sistem özelliklerinde işletim sisteminin yüklendiği tarih bilgisi mevcuttur ve bu bilgi format sonrası teyit etme ve bilgilendirme amacı ile müşteriye gösterilir.

 • Bilgisayarmın içindeki dosyalarım güvende mi? Size nasıl güvenebilirim ?

  Elit Bilgisayar ekibi, hiçbir şekilde müşteriye ait dosya ve klasörleri incelemez, göz atmaz, kopyalamz ve her ne amaçla olursa olsun yayınlamaz. Müşteri güvenliği ve müşteri gizliliği esastır. Bugüne kadar da benzeri bir olay söz konusu olmamıştır.

 • Bilgisayarımdaki donanımlar çalınır/değiştirilir mi?

  Elit Bilgisayar ekibinin tamir ettiği bilgisayarların hiç birinde bugüne kadar çalıntı veya donanım değiştirme gibi olaylar kesinlikle olmamıştır. Yine de müşterinin talep ederse, ürün/donanım resimleri çekilebilir veya parça seri numaraları alınabilir. Böylelikle herhangi bir değişikliğin söz konusu olup olmadığı anlaşılır. Formateskişehir ekibi tarafından bozulan, zarar gören veya çaldırılan bilgisayar ve bilgisayar parçalarını orjinali/muadili ile ücretsiz olarak değiştirilir. Sorunlu, kullanım ömrü dolmuş ürün ve parçalar bu garanti kapsamına dahil değildir.

 • Formattan sonra bazı programları/donanımları çalıştıramıyorum?

  Heme bizi arayın. Uzaktan yardım ile durumu düzeltmeye çalışalım. Sorun bizden kaynaklı olsun-olmasın ücretsiz olarak düzeltelim.

 • Garantili servis nedir?

  Elit Bilgisayar ekibi, bakımını ve/veya tamirini yaptığı her ürün için 3 ay ücretsiz destek sağlar. Bu süre içinde, firmamızdan kaynaklanan problem varsa yazılımsal olarak ne yapılması gerekiyorsa, sayısız kere yapılır

 • Tablet pclere destek veriyor musunuz?

  Evet. Tablet pc lere destek veriyoruz. Destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • PDA/PocketPC/Navigasyon cihazlarına destek veriyor musunuz?

  Genel olarak WindowsCE dışında kalan tüm Windows Mobile yüklü cihazlara destek veriyoruz, haricindeki uygulamalar için herhangi bir servisimiz bulunmamaktadır.

 • Tabletimin şarj soketi arızalandı. Değişim yapıyormusunuz?

  Evet. Tablet şarj soketi değişimi yapıyoruz. Destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.