İstiklal Mah. İkieylül Cad. Esnaf Sarayı Kat:3 No:288 ESKİŞEHİR

Sık Sorulan Sorular

Bilgisayar Yerinde Servis Tamir ve Format Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • İşyerinizde Format ücreti ne kadar? Ücrete neler dahil ?

  Format ücreti eğer işlem atölyemize sizin tarafınızdan getirilecekse her 1 (bir) bilgisayar için fiyatlarımıza sitemizde Servis Ücretlerimiz kısmından ulaşabilirsiniz. Program ve donanım uygulamaları da ücrete dahildir.

 • Yerinde servis Format ücreti ne kadar? Ücrete neler dahil ?

  Yerinde servis Format ücreti adresinize göre değişir.Bulunduğunuz bölgeye göre yerinde servis hizmetimizin ne kadar olduğunu öğrenmek için Servis Ücretlerimiz kısmından bakabilirsiniz.

 • Birden fazla bilgisayarım var 2 katı mı ücret ödeyeceğim?

  Hayır evinizin yada işyerinizin bulunduğu bölgeye olan ücretin 2 katı değil fakat opsiyonlara bağlı olarak fiyatlandırma yapılır. Ayrıntılar için lütfen bizi arayın.

 • Evim çarşıya uzak yol masrafları/kargo/gönderi kime ait olacak ?

  Eskişehir de yerinde servis bilgisayar hizmetleri servis fiyatlarını öğrenmek için Servis Ücretlerimiz kısmından bakabilirsiniz.

 • Format işlemi garanti şartlarına aykırımıdır ?

  Format işlemi yazılımsal bir uygulama olduğu için garanti şartlarını kesinlikle ihlal etmez. Garanti şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi için, ürünü satın aldığınız markanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Donanım üzerinde yapılan her türlü işlem garanti şartlarını ihlal eder. (örn: Masaüstü PC'lerde bilgisayarın vidalı kapaklarını açmak bile garanti şartlarına aykırıdır. Bir bilgisayarın önceden içinin açılıp açılmadığı, teknik servis incelemesinde rahatlıkla fark edilir.

 • Bilgisayarımı yeni aldım ancak windows yüklü değil bu yüzden açılmıyor, ne yapmalıyım ?

  Bizimle iletişime geçerek windows kurulum işlemlerini yaptırabilirsiniz.

 • Bilgisayarımda CD/DVD-ROM/Disket Sürücü yok-bozuk format atamıyorum! Ne yapmalıyım?

  Formateskişehir ekibi bu tür durumlara karşı hazırlıklıdır ancak ev veya iş yerinde söz konusu problemler mevcut imkanlarla giderilemiyorsa, ürün atölyemize getirilir.

 • Donanım sorunlarına bakıyormusunuz?

  Genel anlamda dananım ile ilgili herhangi bir problem söz konusu ise, öncelikli olarak müşterinin kendi imkanları ile ilgili parçayı temin etmesini bekleriz, şayet yapılamıyorsa, ücreti karşılığında gerekli donanım değişikliği tarfımızca yapılabilir. Donanım değişimi ile ilgli ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizi arayın (+90 532 467 99 57)

 • ADSL kurulumu yapıyormusunuz?

  Her marka/model ADSL kurulumu yapılır. Kurulumun yapılabilmesi için servis sağlayıcınızın (türk telekom, smile, koç.net, superonline vb.) size vermiş olduğu DSL abone bilgilerinin (kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi) mevcut olması gerekir. format işlemi ile birlikte bu tür işlemler ücretsiz olarak yapılır. Sadece ADSL kurulumu için FİYATLAR kısmından fiyat alabilirsiniz. Yada bizi arayarak fiyat öğrenebilirsiniz.

 • Yazıcı/kartuş dolumu/tarayıcı/webcam kurulumu yapıyormusunuz?

  Her marka/model yazıcı/tarayıcı/webcam kurulumu yapılır. Kartuş dolumu ise işyerimizde yapılmaktadır. Kullanılan malzemenin bedeli ayrıca belirlenir.

 • Bilgisayarımın kurulum/servis CD/DVD'leri yok?

  Tüm donanımlarınız için gerekli sürücüler ekibimizde mevcuttur. CD veya DVD gerekmemektedir. Ancak eski olduğunu düşündüğünüz bileşenlere ait kurulum sürücülerinin bulunması gerekebilir. Bu tür durumlara karşı aldığınız ürünle birlikte size verilen sürücüleri itinayla saklamanız yararınıza olacaktır.

 • Hangi işletim sistemi kurulacak?

  Talebiniz ve donanım özelliklerine bağlı olarak WindowsXP, Windows Vista, Windows7, Server2003, Pardus işletim sistemleri kurulmaktadır. Lisans işlemleri ile ilgili bilgi almak için lütfen bizi arayın.

 • Microsoft Windows XP - Wista - Windows 7 - Windows 8 - Windows 10 kuruyormusunuz.

  Evet. Bilgisayarınızın sistem özellikleri hangi işletim sistemine uygunsa onu kurabiliriz.

 • Format atılınca bütün bilgilerim silinir mi?

  Bilgisayarınızın depolama birimi (hdd, hard disc) üzerinde birden fazla fiziksel alan (C:Sürücü, D:Yerel Disk, E:Yeni Birim vb.) oluşturulmuşşa ve verileriniz bu bölümde ise, genel format işleminde, sadece C: sürücüsü biçimlendirildiği için, diğer bölümlerdeki verileriniz aksini belirtmediyseniz silinmez. Ancak C: sürücüsü, yani "Masaüstü" be "Belgelerim" klasörü dahil "Program Files" da bulunan tüm programlarınız ve ayarlarınız silinecektir...

 • Format atılmadan önce dosyalarım yedeklenecek mi?

  Bilgilerinizin yedeklenmesini talep ederseniz, gerekli hazırlıklar yapılarak tüm verileriniz güvenli bir şekilde mevcut depolama birimi (hdd, hard disc) üzerindeki farklı fiziksel alanlara (D:,E vb.) veya yanımızda getirdiğimiz harici bir diske kopyalanır. (bu işlem kopyalancak verilerin boyutuna bağlı olarak format süresini uzatabilir)

 • Bilgisayarıma format atıldığını nasıl anlarım ?

  Bilgisayarınızın sistem özelliklerinde işletim sisteminin yüklendiği tarih bilgisi mevcuttur ve bu bilgi format sonrası teyip etme ve bilgilendirme amacı ile müşteriye gösterilir.

 • Bilgisayarmın içindeki dosyalarım güvende mi? Size nasıl güvenebilirim ?

  Formateskişehir ekibi, ister evinizde, ister iş yerinizde, isterse de kendi işyerimizde olsun, hiçbir şekilde müşteriye ait dosya ve klasörleri incelemez, göz atmaz, kopyalamz ve her ne amaçla olursa olsun yayınlamaz. Müşteri güvenliği ve müşteri gizliliği esastır. Bugüne kadar da benzeri bir olay söz konusu olmamıştır.

 • Bilgisayarımdaki donanımlar çalınır/değiştirilir mi?

  Formateskişehir ekibinin tamir ettiği bilgisayarların hiç birinde bugüne kadar çalıntı veya donanım değiştirme gibi olaylar kesinlikle olmamıştır. Yine de müşterinin talep ederse, ürün/donanım resimleri çekilebilir veya parça seri numaraları alınabilir. Böylelikle herhangi bir değişikliğin söz konusu olup olmadığı anlaşılır. Formateskişehir ekibi tarafından bozulan, zarar gören veya çaldırılan bilgisayar ve bilgisayar parçalarını orjinali/muadili ile ücretsiz olarak değiştirilir. Sorunlu, kullanım ömrü dolmuş ürün ve parçalar bu garanti kapsamına dahil değildir.

 • Formattan sonra bazı programları/donanımları çalıştıramıyorum?

  Heme bizi arayın. Uzaktan yardım ile durumu düzeltmeye çalışalım eğer olmuyorsa gelip durumu kontrol edelim. Sorun bizden kaynaklı olsun-olmasın ücretsiz olarak düzeltelim.

 • Garantili servis nedir?

  Formateskişehir ekibi, bakımını ve/veya tamirini yaptığı her ürün için 3 ay ücretsiz destek sağlar. Bu süre içinde, firmamızdan kaynaklanan problem varsa yazılımsal olarak ne yapılması gerekiyorsa, sayısız kere yapılır

 • Macintosh pclere destek veriyor musunuz?

  Evet. Mac bilgisayarınıza Ios kurulumu yapılmaktadır. Destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Tablet pclere destek veriyor musunuz?

  Evet. Tablet pc lere destek veriyoruz. Destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • PDA/PocketPC/Navigasyon cihazlarına destek veriyor musunuz?

  Genel olarak WindowsCE dışında kalan tüm Windows Mobile yüklü cihazlara destek veriyoruz, haricindeki uygulamalar için herhangi bir servisimiz bulunmamaktadır.

 • Tabletimin şarj soketi arızalandı. Değişim yapıyormusunuz?

  Evet. Tablet şarj soketi değişimi yapıyoruz. Destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.